21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości,Pozdrowień,dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy 29 listopada.Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym,że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.
Szkolny Klub Wolontariatu chciał by był to dzień wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.Na dobry początek każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał „uśmiechniętą buźkę”,a na szkolnych korytarzach zawisły kartki z pozytywnymi hasłami.Działała także „Poczta życzliwości”, gdzie każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób. Zebrała się ich spora ilość,przynosząc adresatom wiele radości.
W ramach obchodów tego dnia,wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu:
1) będą w miarę potrzeb udzielać korepetycji na świetlicy szkolnej uczniom,którzy mają problemy w nauce;
2)włączyli się w akcję „Listy do M.”, w ramach której dzieci osierocone pisały do Świętego Mikołaja o swoich marzeniach. Program prowadzony jest przez żorskie hospicjum, które na co dzień otacza opieką osieroconych małoletnich.Jeden z ich podopiecznych otrzymał od nas bon na zakupy w sklepie Decathlon.
Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia uczniowie byli ubrani na żółto(kolor optymizmu i radości),bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
Tego dnia wystarczyło skierować do drugiego człowieka uśmiech,miłe słowo czy ciepłe spojrzenie.Pamiętajmy,że pozytywna energia,którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką!
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany zostanie do każdej szkoły w Polsce.
Link do listu
https://www.gov.pl/web/edukacja/list-minister-anny-zalewskiej-i-glownego-inspektora-sanitarnego-w-sprawie-szczepien-ochronnych-dzieci